Czy i jak plastry na blizny działają?

Czy i jak plastry na blizny działają?

To jak działają plastry silikonowe, na wielu osobach robi naprawdę spore wrażanie. Warto jednak zaznaczyć, że nie są one magiczną formułą i nie sprawią, że blizna całkowicie zniknie. Można jednak powiedzieć, że mają duży wpływ na to, jak blizna się prezentuje. Przekonaj się, jak działają plastry na blizny.

Jak działają plastry silikonowe?

Zalety stosowania plastrów silikonowych na blizny to przede wszystkim ich działanie ochronne. Plaster taki tworzy na skórze warstwę ochronną, która pomaga zapobiegać wysuszeniu się i podrażnieniom blizny. Jest to szczególnie ważne w pierwszych tygodniach po operacji, kiedy rana jest bardzo wrażliwa. Zawarty w nich silikon jest bezpieczny i skuteczny, co potwierdzono w badaniach klinicznych.

Czy plastry na blizny działają też w przypadku starszych ran? Jak najbardziej! Co ważne, plastry silikonowe na blizny przeznaczone są do wielokrotnego stosowania. Bez obaw można więc korzystać z nich aż do momentu uzyskania zadowalającego efektu - rozjaśnienia, wygładzenia i uelastycznienia skóry.

Jak plastry silikonowe działają na dane rodzaje blizn?

By takie wyroby medyczne jak silikonowe plastry były odpowiednio skuteczne, ważny jest dobór ich rozmiaru. Plaster powinien być na tyle duży, aby obejmował całą bliznę. Nie może przylegać jednak zbyt ciasno – musi zostawiać niewielki margines skóry wokół brzegów opatrunku.

Plastry silikonowe są przeznaczone do stosowania na różnego rodzaju blizny, takie jak blizny pooperacyjne - np. po cesarskim cięciu, potrądzikowe oraz rozstępy.

Jak działają plastry na blizny - jak ich używać?

Po pierwsze należy umyć dokładnie ręce. Następnie delikatnie obmyć bliznę oraz ją osuszyć. Potem przytrzymując brzeg plasterka, przyklej go do powierzchni blizny. Zacznij od brzegu blizny, by następnie dokleić go do całej powierzchni.

Jako producent wyrobów medycznych gwarantujemy bezpieczeństwo i skuteczność plastrów na blizny Sikatris. Jeśli więc chcesz sprawdzić ich działanie, zachęcamy do złożenia zamówienia już dziś!

 

Szybka dostawa w 24h

shop@ebiovena.com

więcej więcej
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl