Jak długo nosić plastry na blizny?

Jak długo nosić plastry na blizny?

Do pielęgnacji powstałych na Twoim ciele blizn polecamy oferowane przez markę Sikatris plastry. Jak długo stosować to rozwiązanie, by móc liczyć na widoczne efekty? Zależy to od różnych czynników. Zanim więc zdecydujesz się na stosowanie plastrów na blizny od Sikatris, zapoznaj się z ich właściwościami.

Jak działają plastry silikonowe?

Takie wyroby medyczne jak plastry na blizny można stosować profilaktycznie lub w ramach pielęgnacji. Rozwiązanie to jest innowacyjne i skuteczne, dzięki zastosowaniu żelu silikonowego. Jego wyjątkowe właściwości działają na blizny o różnej strukturze i wielkości. Działanie plastrów pozwala poprzez rozjaśnienie i wygładzenie zmniejszyć widoczność blizn oraz wspomaga rehabilitację blizn pourazowych.

Plastry na blizny Sikatris - jak stosować?

Plastry silikonowe na blizny, w zależności od wielkości danego produktu, można stosować m.in. na blizny po:

  • cesarskim cięciu,
  • operacjach kardiochirurgicznych,
  • oparzeniach,
  • operacji usunięcia nerki,
  • abdominoplastyce.

Jak je stosować? Koniecznie pamiętaj o tym, by przed ich użyciem umyć ręce. W następnej kolejności ostrożnie obmyj także bliznę oraz ją osusz. Oceń czy wielkość plastra jest odpowiednia, a w razie konieczności przytnij go do rozmiaru blizny. Następnie umieść plaster stroną samoprzylepną do dołu i zaczynając od brzegu blizny doklej go do całej powierzchni.
Niezależnie od rozmiaru są one ultracienkie i wygodne w stosowaniu. Pozwalają one zadbać o wygląd zarówno zupełnie świeżych, jak i starych blizn.

Plastry Sikatris - jak sługo stosować?

Jeśli chodzi o częstotliwość wymiany to Sikatris — silikonowe plastry na blizny najlepiej zmieniać co 3 lub 5 dni. W przeciwnym razie plaster na blizny przestanie przylegać do skóry, co zmniejszy jego skuteczność. Jednak, żeby móc liczyć na największą efektywność, warto wymieniać go nawet co 24 godziny.

Natomiast w kwestii tego, jak długo stosować plastry Sikatris ogólnie, zalecamy, by robić to nieprzerwanie przez okres mniej więcej od 2 do 4 tygodni. Oczywiście zależy to od rodzaju blizny, im szybciej zaczniesz używać plastrów, tym szybciej uzyskasz rezultaty. Jednak jeśli blizna jest rozległa, plastry na blizny mogą być stosowane nawet do 12 tygodni.

Jako producent wyrobów medycznych doskonale wiemy, jak ważny jest skład produktów do pielęgnacji skóry. Sikatris to plastry na blizny, które są certyfikowanym wyrobem medycznym klasy I. Po zapoznaniu się ze wskazówkami dotyczącymi tego, jak długo je stosować możesz bez obaw się na nie zdecydować.

Szybka dostawa w 24h

shop@ebiovena.com

więcej więcej
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl