Kiedy zacząć stosować plastry na blizny?

Kiedy zacząć stosować plastry na blizny?

W ofercie naszego sklepu dostępne są plastry silikonowe na blizny. Kiedy zacząć stosować to rozwiązanie, by móc liczyć na najlepsze efekty? Niezależnie od rodzaju blizny dobrze zastosować je jak najszybciej. Jednak najpierw warto więcej dowiedzieć się na ten temat.

Sikatris — skuteczne plastry na blizny

Plastry silikonowe na blizny to dobry sposób na to, by rozjaśnić i wygładzić bliznę zmniejszając jej widoczność. Swoją skuteczność zawdzięczają właściwościom silikonu — jego biozgodności oraz trwałości. W formie plastrów można go stosować zarówno na blizny przerostowe i keloidowe, jak i na zamknięte rany.

Dostępne plastry na blizny różnią się pod względem wielkości. Te o wielkości 5 × 30 cm dostosowane są do blizn po:

  • cesarskim cięciu,
  • operacjach kardiologicznych,
  • operacji usunięcia nerki,
  • abdominoplastyce,
  • oparzeniach. 

Z kolei korzystanie z plastrów Sikatris 10 × 10 cm zaleca się przy bliznach po zrobieniu lub usunięciu tatuażu, pourazowych oraz oparzeniach i zabiegach chirurgicznych. 

Plastry Sikatris — od kiedy je stosować po cesarce?

Na niewielkie blizny takie wyroby medyczne jak plastry Sikatris, możesz stosować gdy tylko rana przestanie boleć. Inaczej jest jednak na przykład w przypadku blizn po CC. 

Jeśli zastanawiasz się, kiedy plastry na blizny po cesarce będą właściwym rozwiązaniem, spieszymy z odpowiedzią. Rana po cięciu cesarskim powinna być już zabliźniona. Żeby właściwie przykleić plaster, należy umyć bliznę, dlatego nie powinna ona być otwarta. W takim razie od kiedy można stosować plastry Sikatris 10 × 10 cm albo 5 × 30 cm na blizny po cesarskim cięciu? Zazwyczaj taka rana powinna zagoić się w przeciągu 4 lub 6 tygodni. Najlepiej jeśli znikną też już wszystkie strupki. Właśnie wtedy możesz zacząć stosować Sikatris — silikonowe plastry na blizny.

Plastry silikonowe na blizny wspomagają rehabilitację blizn, przede wszystkim zmniejszając ich widoczność. Jeśli więc szukasz skutecznego sposobu, aby szybko je rozjaśnić, sprawdź plastry Sikatris. Jako producent wyrobów medycznych dbamy o wygodę ich stosowania oraz bezpieczeństwo dla zdrowia, które zapewniają najlepsze składniki.

Szybka dostawa w 24h

shop@ebiovena.com

więcej więcej
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl