Soczewki hydrożelowe czy silikowone? Czym się różnią i które wybrać?

Soczewki hydrożelowe czy silikowone? Czym się różnią i które wybrać?

Zamiast okularów nosisz soczewki? Być może zastanawiasz się więc, czy soczewki hydrożelowe, czy silikonowe będą lepsze. Oba rodzaje soczewek mają swoje zalety i wady. Poniższy artykuł pomoże Ci zrozumieć, czym dokładnie się różnią oraz które będą lepsze dla Ciebie.

Soczewki hydrożelowe czy silikonowo-hydrożelowe?

Soczewki hydrożelowe

Soczewki hydrożelowe to wyroby medyczne, które są najbardziej popularnym typem soczewek na świecie. Są one wykonane z materiału, który jest podobny do żelu i ma dużo wilgoci - ponad 50%. Dzięki temu są one bardzo wygodne w noszeniu, ponieważ nie wysuszają oczu tak jak soczewki silikonowe. Są one miękkie i delikatne, dlatego soczewki hydrożelowe mogą być noszone przez cały dzień.

Soczewki silikonowo-hydrożelowe

Jeśli chodzi natomiast o soczewki hydrożelowo-silikonowe to posiadają one dwie warstwy. Silikonowa warstwa zewnętrzna sprawia, że przepuszczają one więcej tlenu. Natomiast hydrożelowa warstwa wewnętrzna nawilża oko i chroni je przed wysuszeniem.

Które soczewki wybrać?

Soczewki hydrożelowe są wykonane wyłącznie z hydrożelu, natomiast soczewki silikonowo-hydrożelowe mają dodatkową warstwę silikonu. Dzięki temu są bardziej wytrzymałe i mogą być stosowane przez dłuższy czas. Trzeba jednak pamiętać o tym, że są nieco sztywniejsze. Dlatego alergikom i osobom wrażliwym zaleca się korzystanie z soczewek hydrożelowych.

Soczewki kontaktowe hydrożelowe - oferta Biovena

Jako producent wyrobów medycznych oferujemy soczewki hydrożelowe miesięczne i soczewki hydrożelowe jednodniowe. W zależności od preferencji i częstotliwości ich używania możesz wybrać produkt, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Podobnie jak inne wyroby medyczne z naszej oferty, soczewki wykonane są z innowacyjnego materiału. Zapewnia to im wysoką jakość oraz komfort noszenia.

Zdecyduj się na Continuity - miesięczne soczewki hydrożelowe, zestaw dwusoczewkowy (2 szt.) albo Continuity - miesięczne soczewki hydrożelowe, zestaw dwusoczewkowy (6 szt.) i ciesz się dobrym wzrokiem! Dla dodatkowego nawilżenia oka proponujemy też nawilżające krople do oczu.

Szybka dostawa w 24h

shop@ebiovena.com

więcej więcej
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl